Вашата насмевка ваш заштитен знак

Вашето лице заслужува естетски третман и нега

За нас

Во S-Dent веруваме дека здравата насмевка е убава насмевка.

Нашиот посветен тим од искусни стоматолози и стоматолошки професионалци е посветен да ви обезбеди врвна стоматолошка нега во топла и пријатна средина. Без разлика дали ви требаат рутински прегледи, козметички подобрувања или процедури за реставрација, ние сме тука да го направиме вашето стоматолошки искуство удобно и без стрес.

Нашата мисија е едноставна: да ви помогнеме да постигнете и одржите здрава, убава насмевка, истовремено обезбедувајќи ја вашата удобност и доверба во секој чекор од вашето стоматолошки патување.

Сеопфатни дентални услуги

Од превентивна нега до естетска стоматологија и ресторативни третмани, нудиме широк спектар на стоматолошки услуги за да ги задоволиме сите ваши потреби за орално здравје под еден покрив.

Доктори на кои можете да им верувате

Нашиот тим од квалификувани стоматолози е во првите редови на стоматолошката нега, со долгогодишно искуство и постојана обука. Можете да ни верувате дека ги нудиме најновите стоматолошки техники и технологии.

Внимание насочено кон пациентите

Вашата удобност и благосостојба се наши врвни приоритети. Ги слушаме вашите грижи, ги објаснуваме вашите опции за третман и гарантираме дека сте целосно информирани на секој чекор од патот.

Не го игнорирајте вашето орално здравје повеќе.

Контактирајте не уште денес и закажете си термин.

Јавете се +389 70 345 614

Стоматолошки услуги

Општа стоматологија

Редовни прегледи, чистење и упатства за орална хигиена за да ја одржите вашата насмевка здрава. Пломбирање на заби, чистење на забен камен, вадење на заб и третирање на заболени заби...

Белење заби

Професионалното белење се врши под надзор на стоматолог и е главно базирано на карбамид пероксид или водороден пероксид. Може да се изведува во ординациски услови и да даде инстант резултат (и до 9 нијанси избелување во една посета)

Силиконски протези

Една од главните предности кои може да се споменат е висок степен на флексибилност која им овозможува на овие протези да се прилагоди на гингивата и непцето. Речиси невидливи за пациентот и лесни за носење.

Zirconia коронки

Циркониумски коронки се користат во нашата клиника се изработени со напредна технологија CAD/CAM, што значи дека тие се неверојатно квалитетни, издржливи и изгледаат природно. Доколку сакате блескава, здрава и природна насмевка, контактирајте нѐ..

Порцелански навлаки и мостови

Реставрирајте и обновете ги вашите заби со порцелнакси навлаки (или мостови) доколку имате: мртви поцрнети заби, потреба од зголемена естетика, скршен / фрактуриран заб, распаднат заб...

Композитни ламинати

Тие се понеинванзива метода за реконтурирање на забите – компониери кои како лушпи сосема суптилно се ставаат на забот притоа подобрувајќи ја постоечката естетика на забот било да се работи за форма, боја или пак големина.

Соработуваме со Орален хирург за хирушки зафати. И имаме соработка со ортодонт.

Естетски услуги

Покрај нашите врвни стоматолошки услуги, ние сме возбудени што нудиме ботокс и други естетски третмани кои можат да ја надополнат вашата сјајна насмевка. Некои од услугите што ги нудиме вклучуваат:

 • Хијалуронски филери
 • Botulinium Toxin – Ботокс
 • Мезотерапија
 • Липолиза
 • Мезоконци
 • Антицелулитни третмани
Контакт

Ботокс

Водени од потребите на стоматологијата и естетиката, стоматолошката поликлиника С-Дент започна да нуди услуги од областа на естетиката на лицето.

Ботоксот е нехируршки козметички третман кој се здоби со огромна популарност поради неговата способност да ги намали фините линии и брчките. Се вбризгува во одредени мускули на лицето за привремено да ги парализира, ефикасно измазнувајќи ги брчките и давајќи му на вашето лице помладешки изглед. Ботоксот е брза и минимално инвазивна процедура со малку или без прекини, што го прави популарен избор за оние кои сакаат да го освежат својот изглед без операција.

Ботулиум токсинот или популарно наречен ботокс се користи за подмладување на кожата на лицето, вратот, деколтето, како и за примена во областа на стоматологијата за решавање на „гумената насмевка“, бруксизмот, лошите навики во мускулите на брадата и за надминување на примарна хиперхидроза.

Мезотерапија

Мезотерапијата е минимално инвазивна козметичка процедура која вклучува инјектирање на прилагодена мешавина од витамини, минерали, амино киселини и други фармацевтски агенси веднаш под површината на кожата. Овој третман е дизајниран да одговори на низа козметички проблеми, како што се подмладување на кожата, намалување на целулитот и локализирано намалување на маснотиите. Мезотерапијата е позната по својата способност да ги доставува овие основни хранливи материи директно до целната област, промовирајќи го здравјето на кожата и помладешкиот изглед.

  Филери

  Хијалуронските препарати (филери) се на природна основа и нивното дејство со текот на времето исчезнува, па од таа гледна точка се погодни за оние кои сакаат суптилно да го подобрат изгледот на својата кожа со полнење на брчките, а не знаат дали сакаат одредена трајна корекција или како превентивна мерка за спречување на создавање подлабоки брчки.

  Хијалуронските филери се нехируршки козметички третман дизајниран да ги подобри цртите на лицето и да ја намали појавата на фини линии и брчки. Тие се состојат од биокомпатибилни супстанции како хијалуронска киселина, кои се инјектираат во одредени области на лицето за да се врати волуменот, да се подобрат контурите и да се создаде помладешки, подмладен изглед. Хијалуронските филери се разноврсно решение за постигнување подобрувања со природен изглед без потреба од операција.

  Липолиза

  Лесно ослободете се од двојната брада

  Ако сакате да се ослободите од двојната брада без инвазивна операција, липолизата може да понуди алтернатива за липосукцијата. Липолизата е медицинска процедура насочена кон отстранување на локалните масни наслаги. Третманот се состои од инјектирање на деоксихолна киселина во двојната брада. Деоксихолната киселина е киселина која природно се јавува во човечкото тело; помага да се растворат мастите во вода. Липолизата не само што ги раствора мастите, туку и ја затегнува кожата. По инјектирање на деоксихолна киселина масните клетки се распаѓаат. Ова потоа ги ослободува мастите во клетките, кои последователно се транспортираат преку крвотокот до црниот дроб, каде што целосно се раствораат. Овој целосен процес трае две до три недели.

  Мезоконци

  Тенок, мек, флексибилен и биоразградлив конец

  Идеална инвестиција во вашата кожа со цел навремена превенција на брчки и „стареење“. Во нашата ординација вршиме подигање на очи и јаболчници со мезоконци, со цел да се добие свеж и природен изглед на вашето лице. Материјалот од кој се изградени мезоконците со децении се користи во хирургијата. Тој е 100% разградлив, а деградацијата е долготрајна, до 6 месеци (200 дена). Стерилен е и ризикот од инфекција е минимален. Оваа иновативна техника може да се примени на сите делови на лицето и вратот, како и на многу делови од телото.

  Антицелулитен третман

  Естетскиот идеал на денешната современа жена

  Со оглед на вложениот труд при отстранувањето на целулитот, овој процес би требало да биде траен. Важно е да се забележи дека борбата со целулитот не е безсмислена, бидејќи доколку целулитот не се лечи на време естетскиот проблем набргу преминува во здравствен. Околу 80% од жените имаат делови од телото каде што се таложи целулитот. Обично овие делови се колковите, стомакот и нозете. Целулитот е естетски и здравствен проблем со кој се борат многу жени уште од пубертет. Најголемата причина за појава на целулитот е неправилна исхрана, стрес, физичка неактивност, генетика и хормонално пореметување.

  Вашето лице заслужува естетски третман од вистински професионалци

  Дали имате прашања во врска со ботоксот или другите неинвазивни естетски третмани што ги нудиме? Слободно јавете ни се за консултација.

  Јавете се +389 70 345 614

  Галерија

  Контакт

  Контактирајте не

  Адреса:

  Мајор Чеде Филиповски б.б Гостивар

  Инстаграм:

  dr.sonja_go.aestheticdent_

  Телефон:

  +389 70 345 614

  Се вчитува...
  Дојде до грешка. Ве молиме обидете се повторно
  Вашата порака е испратена. Ви благодариме!